مگنت مذهبی

 مگنت مذهبی مناسبترین یادبود در اعیاد و مناسبتهای دینی و مذهبی
تابلوهای مذهبی با طرح دلخواه شما بر روی ورقه های مگنتی با نصب راحت و ماندگاری بالا تولید میگردد.
در صورتی که نمونه کارهای این صفحه کافی نبود و یا برای مشاهده نمونه کار در صنف کاری خود می توانید برای درخواست نمونه کار بیشتر به صفحه درخواست نمونه کار مراجعه کنید. 

تبلیغات

تبلیغ ریشه در زندگی اجتماعی انسانها دارد, عملی است که در آن فروشنده یا تولید کننده ای با انجام امری سعی میکند که خریدار بالقوه را از تولید این محصول آگاه کند. این عمل با روشهای گوناگونی انجام میشود.

آگاهی به مطلبی گفته میشود که از جانب فرد یا دستگاهی برای آگاه کردن عموم مردم تهیه و به روشی مناسب منتشر میگردد. آگاهیها میتوانند چاپی و یا غیر چاپی باشند.

البرت لاسکر را عنوان پدر تبلیغات نوین معرفی می‌کنند لاسکر در دهه ۱۹۲۰ تبلیغات را اینگونه تعریف می‌کند (تبلیغات عبارت از فروشنده در پشت دستگاه چاپ) آنچه مابه عنوان تبلیغات نو و جدید می‌شناسیم ریشه در اواخر قرن نوزدهم و اوائل قرن بیستم در کشور ایالات متحده دارد زمان ظهور آژانسهای تبلیغاتی به صورت سازمان یافته و به وجود آمدن مجلات و کتابهای تبلیغاتی در سال ۱۹۳۰ مجله عصر تبلیغات گشایش یافت این مجله به صورت رنگی چاپ می‌شد.

در تمامی این سالها تبلیغات مدرن به صورت چشم گیر و قابل توجهی تکامل یافته است و حالا به شکل بسیار پیچیده ارتباط جمعی تبدیل شد به معنای واقعی کلمه صدها روش تبلیغاتی وجود دارد که میتوانیم تبلیغات برند خود را به مشتریان برسانیم.

نمونه های مختلف تبلیغاتشامل آیتمهای زیر میشود:

تبلیغات آنلاین و دیجیتالی, تبلیغات از طریق موبایل, تبلیغات چریکی یا تبلیغات محیطی, تبلیغات چاپی که خود دارای زمینه های مختلف است, تبلیغات تراکتی, تبلیغات کاتالوگی, تبلیغات روزنامه ای, تبلیغات مجله ای, تبلیغات سیستمی, تبلیغات مگنتی, و انواع دیگر تبلیغ چاپی دیگر شامل همین یک آیتم تبلیغات چاپی میشود.

تبلیغات صوتی و تصویری که در واقغ از مجموعه تبلیغات تیزری میشود در رادیو و تلویزیون, تبلیغات از طریق اشخاص یک شخص معروف که از محصول و برندها صحبت کند و تبلیغ برندها از زبان آن شخص باشد و خود این تبلیغ باعث میشود. تبلیغات رودررو شروع شود و همه در مورد این شخص و نظردهی صحبت کنند و تبلیغات خدمات عمومی ماننید اتوبوس و تاکسی و مترومیشود.

تبلیغات در ایران به سه دسته:

تبلیغات آگهی دهنده, تبلیغات ترغیب کننده, تبلیغات یادآوری کننده

یکی از مزیتهای مگنت تبلیغاتی این است که هر سه مزیتی که در بالا ذکر شده است را دارامیباشد.

به این صورت که محصولات و برند شما از طریق این روش نوین میتواند ترویج پیدا کندو به مشتریان معرفی شود.

یکی از روشهای ترغیب مشتریان نمایش تبلیغ مورد نظر به مشتری به صورت مداوم است, پس مگنت تبلیغاتی در این مورد هم میتواند کمک بسزایی به شما کند تا مشتریان ترغیب به محصولی شوند که به نظرشان مفیدتر است.

در مدل یادآوری کننده که محصول و برند باید به مشتری یاد آوری شود نیز بسیار مفید است زیرا تبلیغ شما در جایی از منزل مشتری نصب شده است که او هر روز حداقل ۳ بار به آنجا مراجعه میکند, آشپزخانه جایی است که مراجعه به آن باعث یادآوری محصول و برند شما به مشتری میشود و البته فقط آشپزخانه نیست , هر جایی که مشتری برای نصب آن راحتتر است و مطمینا جاییست که به آن مراجعه خواهد شد.

تبلیغات محیطی را می توان در بزرگراه ها، نزدیک فروشگاه ها و هر جا که قانون اجازه دهد نصب کرد و به این ترتیب افراد بیشتری مشاهده کنند. تبلیغات محیطی دسترسی بیشتری برای مخاطبان ایجاد می کنند چون خاموش نمی شوند و یا از بین نمی روند بلکه به دفعات در معرض دید قرار می گیرند. تبلیغات محیطی به خاطر تأثیری که دارند (ساده بودن پیام)، می‌توانند آگاهی زیادی در بین مخاطبان ایجاد کنند. تبلیغات مگنتی شیوه جدیدی از تبلیغات محیطی میباشد که همان بیلبورد مورد نظر در منزل مشتریان نصب میشود و هم در دید و ذهن مشتری ماندگار میشود و هم میهمانانی که به منزل مشتریمراجعه میکنند.

تمامی این تبلیغات که در بالا ذکر کردیم برای جذب مشتری و شناساندن محصول و برندمان به مخاطبین است, زمانی که محصول و برندمان شناخته شد باید برای نگهداشتن مشتریان به شرکت یا مغازه راهکارهایی ایجاد کنیم تا مشتری کماکان به ما وفادار باشد.

در اولین مرحله که از دیگر مراحل بسیار مهمتر است کیفیت محصول و خدماتی است که ارایه میکنیم.

تمامی تبلیغاتی که ذکر شد تبلیغاتی هستند که مدت زمان محدود و خیلی کمی در دید و ذهن مشتریان میماند, صحبت ما با شما در باره محصولی است که بین تمامی انواع تبلیغاتی که وجود دارد جایگاه ویژه ای دارد و آن اینکه این نوع تبلیغ علاوه بر اینکه همیشه(حداقل ۵ سال و حداکثر ۱۰ سال) در دید مشتری باقی میماندو یکی از ساده ترین دلایلی که دور انداخته نمیشود این است که برای مشتری هم استفاده دارد, پس مشتریان هم تمایل برای نگهداری آن دارند.

این نوع تبلیغات باعث میشود که علاوه بر اینکه مشتریانتان حفظ شوند هر روز محصول یا خدماتتان در نظر مشتریانتان باشد, این نوع تبلیغ چیزی نیست جز مگنت تبلیغاتی یا همان مگنت رویخچالی .

به طور خلاصه این طور میتوان گفت که مگنت تبلیغاتی یا تبلیغات مگنتی همان تابلو یا بیلبوردهای شماهستند که به اندازه‌های کوچکتری در آمده‌اند که نصب آنها بسیار راحت و بدون زحمت است, همچنین ماندگاری بسیار بالا نسبت به تبلیغات دیگر دارد و کم هزینه هستند.

مگنتهای تبلیغاتی مدلهای مختلفی دارند. به عنوان مثال کارت ویزیت مگنتی یا کارت اشتراک مگنتی, این محصول دقیقا حکم همان تبلیغات محیطی را دارد که در خیابانها و کوچه‌ها روی درب خانه‌ها به جای چسب و تراکت استفاده میشود. فرق بین تراکت و این محصول در این نست که هم نصب آن راحت تر است و هم قدرت تیشتری در جذب مشتریان دارد.

مگنت تبلیغاتی وایت بردی شامل تبلیغ اسم برند و عکس محصولات, مشخصات شما (شماره تلفن, آدرس ایمیل و …) نوع خدماتی که ارایه میدهیدو … میباشد که بر روی این محصول چاپ میشود و قسمتی از فضای محصول برای کاربرد مخاطبین در نظر گرفته میشود که به عنوان وایت بردی کوچک است. کاربردی که این محصول دارد میتواند شما را برای مدت زیادی در نظر مشتری نگاه دارد (مشتری یادداشتهای روزانه و یادآوریها را روی آن مینویسد در نتیجه برد و محصول شما همیشه جلوی چشم مشتری است) که تمامی یادداشتها به راحتی پاک میشود و وایت برد مگنتی دوباره قابل استفاده میشود. این نوع مگنت از استقبال خیلی بالایی برخوردار است, وایت برد مگنتی مذکور در سایزهای مختلف و در مدلهای متفاوت و همگام با سلیقه شما تولید و چاپ میشود.

قاب عکس مگنتی که خود شامل چندین مدل میشود که به صورت مگنت دو تکه قاب عکس مگنتی + وایت برد مگنتی, کارت ویزیت یا کارت اشتراک مگنتی + قاب عکس مگنتی, تقویم مگنتی + قاب عکس مگنتی و همچنین به صورت سه تکه قاب عکس مگنتی + کارت اشتراک مگنتی + وایت برد مگنتی و دیگر حالات مطابق با سلیقه شما تولید و چاپ میشود.

همچنین در انواع دیگر برنامه درسی مگنتی, برنامه روزانه دارویی مگنتی, مگنتهای مناسب برای نصب بر روی بدنه خودروها, مگنتهایی با قطر ضخیم و حجیم که به صورت برجسته باشند و … چاپ و تولید میشود.

۱. تعریف کوتاهی از وایت برد مگنتی

این محصول به صورت وایت برد با آرم و لوگو و قالب اختصاصی شما مشتری عزیز طراحی و تولید میگردد, از خصوصیات این محصول میتوان به:

ـ ماندگاری بیش از ۳ سال

ـ نصب در بهترین جای منزل

ـ نصب راحت (به دلیل آهنربایی بودن محصول)

ـ استقبال بالا جهت نگهداری (به دلیل کاربردی بودن محصول)

این روش تبلیغات یکی از ارزان ترین و ساده ترین نوع تبلیغات برای هر کسب و کاری است. این روش تبلیغاتی یکی از روش های تبلیغات غیر مستقیم, که با استفاده از این روش شما می توانید با کمترین هزینه اطلاعاتی در خصوص خدمات و محصولات خود به مخاطبان انتقال دهید.

از وایت برد این محصول جهت نوشتن لیست خرید, یادداشتهای روزانه, قرارهای ملاقات, ساعات مصرف دارو میتنوان استفاده نمود.

در صورت تمایل محصول فوق با ماژیک وایت برد مخصوص ارایه میگردد که قیمت ماژیک و بسته بندی جداگانه محاسبه میگردد.

۲. تعریف کوتاهی از کارت ویزیت مگنتی

در این محصول شما میتوانید مشخصات خود و مشخصات محصولتان را معرفی نمایید و به عنوان کارت ویزیت خود در اختیار مشتریانتان قرار دهید.

۳. تعریف کوتاهی از کارت اشتراک مگنتی

این محصول را شما علاوه بر اینکه مانند کارت ویزیت محصولات خود را معرفی مینمایید جهت سرویس دادنهای بعدی به مشتریانتان که مشترک شما هستند فضایی لحاظ گردیده که شماره اشتراکشان را با ماژیک یادداشت نمایند که پاک نشود و ۳ تا ۵ سال شماره اشتراکشان را گم و فراموش نکنند.

۴. تعریف کوتاهی از تقویم مگنتی

این محصول به صورت تقویم آهنربایی میباشد که در ۲ مدل تولید میگردد.

الف . تمام مگنت: که علاوه بر تقویم میتوانید فضای وایت برد هم در اختیار مشتریان قرار دهید یا به طور کامل از فضای مگنت جهت تقویم استفاده نمایید.

ب . تقویم کاغذی: که این صفحات تقویم بر روی مگنت مونتاژ میگردد.

۵. تعریف کوتاهی از قاب عکس

این محصول به صورت قاب عکس با آرم و لوگو و قالب اختصاصی شما مشتری عزیز طراحی و تولید میگردد.

به مخاطبین شما این امکان را میدهد که عکس عزیزانشان را با قالب عکسی که شما در اختیارشان گذاشته اید, که مشخصات شما روی آن میباشد را به راحتی بر روی درب یخچال منزلشان نگهداری کنند.

در این محصول, قاب عکس در هر سایز و اندازه با اشکال گوناگون تولید میگردد که شما میتوانید علاوه بر قاب عکس از قسمت داخلی آن به عنوان وایت برد هم استفاده نمایید.

۶. تعریف کوتاهی از مگنت ترکیبی

مگنت ترکیبی همانطور که از اسمش پیداست از تلفیق چند نوع محصول میباشد, برای مثال تقویم و وایت برد مگنتی.

شما میتوانید با انتخاب این محصول قاب عکس, وایت برد, منو یا عکس محصولات, دفترچه یادداشت یا حتی تقویم و یا برنامه درسی را در اختیار مشتریانتان قرار دهید.

۷. تعریف کوتاهی از مگنت مذهبی

مگنت مذهبی مناسبترین یادبود در اعیاد و مناسبتهای دینی و مذهبی

تابلوهای مذهبی با طرح دلخواه شما بر روی ورقه های مگنتی با نصب راحت و ماندگاری بالا تولید میگردد.

۸. تعریف کوتاهی از مگنت روی درب خودرو

مگنت روی بدنه خودرو روش مناسبی است تا خودروهای شرکت از دیگر خودروها متمایز شوند.

از مزیتهایی که این نوع روش نسبت به روشهایی مانند برچسب و رنگ دارد میتوان نصب و جدا سازی بسیار راحت این محصول نسبت به انواع دیگر نام برد.

مگنت مخصوص روی بدنه خودرو طوری طراحی و تولید شده است که در مقابل فشار باد در سرعتهای بالا از روی بدنه خودرو جدا نشود.

۹. تعریف کوتاهی از برنامه درسی مگنتی

برنامه درسی مگنتی، برنامه درسی تبلیغاتی شما است که با طرح و سایز دلخواه شما تولید می شود و روی تمام سطوح فلزی از جمله روی یخچال و کابینت ها و … قابل نصب است. این محصول به دلیل کاربردی بودن برای هر صنفی که به نوعی با کودکان و نوجوانان مرتبط است نظیر مراکز آموزشی، مشاوره ای، فروشگاه های محصولات کودک و نوجوان و…. تبلیغات مناسبی است.

۱۰. تعریف کوتاهی از ماژیک مگنتی

ماژیک قلمی که به دو صورت آهنربادار و بدون آهنربا موجود میباشد.

مدل آهنربایی آن اختصاصا برای وایت بردهای مگنتی طراحی و تولید گردیده که نسبت به زمان ماندگاری آن (رمان واردات تا رسیدن به دست مصرف کننده) قیمت آن متغیر میباشد.

مدل غیر آهنربایی آن قبل از مدل آهنربادار به همراه گیره های پشت چسبدار بر روی وایت بردهای مگنتی ارایه مگردید که با آمدن ماژیکهای آهنربادار مصرف آنها به صورت چشم گیری کاهش یافت.

اندازه ماژیک مگنتی ۱۱ سانتیمتر طول و قطر ۱ سانتیمتر میباشد.

مگنتهای تبلیغاتی فقط به انواعی که در بالا ذکر کردیم ختم نمیشود و انواع آن بسیار زیاد تر است اما در اینجا نمیتوان به همه آنها اشاره کرد و در مورد آنها توضیح داد.

شرکت تیراژه فیدار ایرانیان که سابقه‌ای بیش از ۱۲ سال در تولید و چاپ انواع مگنتهای تبلیغاتی دارد تا کنون بیش از ۴۰۰۰ نوع مگنت برای شرکتهای ایرانی و خارجی چاپ کرده است که در این وبسایت فقط نمونه‌های کمی به نمایش در آمده است.

در صورت نیاز شما میتوانید از طریق همین وبسایت با مراجعه به صفحه درخواست نمونه کار تعدادی نمونه کار از ما درخواست کرده که از طریق اداره پست و یا ایمیل و یا از طریق تلگرام برایتان ارسال شود.

همچنین شما میتوانید با عضویت در کانال تلگرام شرکت تیراژه فیدار ایرانیان از دیگر نمونه کارهای ما دیدن بفرمایید و به ما افتخار میدهید که با شما ارتباط نزدیکتری داشته باشیم

برای عضویت در کانال تلگرام شرکت تیراژه فیدار ایرانیان در پایین همین صفحه بر روی آیکان تلگرام کلیک کنید.

طراحی و چاپ آرم و لوگوی مگنتی شرکت برروی بدنه خودرو

طراحی و تولید متن ها و تبلیغات شما روی بدنه ماشین با مگنت تبلیغاتی

مزیت های مگنت تبلیغاتی برای بدنه خودرو:

  1. نصب و جداکردن آسان در هر زمان در یک ثانیه!
  2. بدون آسیب رساندن به رنگ و بدنه ماشین
  3. طراحی رایگان
  4. ۵ سال عمر مفید
  5. تولید در تمام اشکال و قالب ها
  6. تولید در سایز دلخواه شما
[metaslider id=255 cssclass=””]

معرفی سایت های طراحی آنلاین کارت ویزیت به صورت رایگان

در این مطلب چند منبع را برای طراحی رایگان کارت ویزیت شما به صورت آنلاین معرفی می کنیم.

طراح های گرافیکی معمولاً توسط نرم افزارهای این حوزه خلق می شوند و معمولاً نیاز به دانش و آموزش فنی نسبتاً بالایی دارند. اما در این بین یک راه ساده تر نیز برای خلق آثار گرافیکی هست. استفاده از منابع آنلاین طراحی و یا استفاده از نرم افزارهایی که مانند منابع آنلاین یک سری طرح آماده را برای سفارشی سازی قرار می دهند تا شما آنها را مطابق میل خودتان ویرایش کنید. این روش مزیت و مشکلاتی را دارد. مثلاً رایگان بودن، تحویل فوری و ساده بودن و قابل درک بودن این طراح ها از مزیت های آنها است اما از آنجا که این طرح ها برای استفاده تعداد زیادی از افراد در سطح کاربری طراحی شده اند ممکن است طرح شما با رقیب شما تکراری باشد! از طرفی شما محدودیت انتخاب دارد و هرچند منابع زیاد باشند شما قابلیت انعطاف کمی دارد مثلاً بالاخره باید از بین ۱۰۰۰ طرح آماده یکی را انتخاب کنید که شاید توسط هزاران نفر دیگر انتخاب شده باشد. اما در کل این منابع می توانند اولاً ایده خوبی باشند برای طراحی دوماً برای کسب و کارهای کوچک بسیار مفید هستند.

و اما منابع(هیچ یک از سایت ها فیلتر نیست): برای ورود به سایت ها روی عکس لوگوی آنها کلیک کنید.

اولین وب سایت www.DeGraeve.com است. این سایت علاوه بر طراحی کارت ویزیت رایگان ابزارهای جالب دیگری نیز دارد. برای مثال می توانید در آن لوگوی ساده ای نیز برای خود طراحی کنید و یا تصاویر خود را به حالت هنری تبدیل کنید. از ویژگی های این سایت رابطه کاربری بسیار ساده است.

در این وب سایت www.businesscardstar.com شما علاوه بـر ساخت کارت ویزیت می توانید پوسترهای زیبایی نیز طراح کنید.

یکی دیگر از منابع جالب طراحی رایگان وب سایت www.jukeboxprint.com می باشد. این وب سایت را از دست ندهید. تنوع جالب و رابطه کاربری ساده از فاکتورهای محبوبیت این سایت است.

اگر به دنبال ایده های جالب و حرفه ای هستید سایت www.psprint.com بهترین گزینه است. در این سایت شما می توانید به راحتی کارت ویزیت خود را در تمامی بخش ها سفارشی سازی کنید و با کیفیت بالا دانلود کنید.

وب سایت www.zazzle.com یک منبع تجاری است که می تواند برای شما ایده های جالبی داشته باشد. به خاطر تنوع بسیار بالای طرح ها و دسته بندی بسیار جالب شما می توانید به راحتی طرح مورد علاقه خود را پیدا کنید.

امیدوارم که از این مقاله استفاده کرده باشید.

تحلیل سوات یا ماتریس SWOT

تحلیل SWOT ابزاری کار آمد برای شناسایی شرایط محیطی و توانایی‌های درونی سازمان است. پایه و ابزار کار آمد در مدیریت استراتژیک و همین‌طور بازاریابی, شناخت محیط پیرامونی سازمان است. حروف SWOT که آن را به شکل‌های دیگر مثل TOWS هم مینویسند, ابتدای کلمات Strength به معنای قوت, Weakness به معنای ضعف, Opportunity به معنای فرصت و Threat به معنای تهدید است. ماهیت قوت و ضعف به درون سازمان مربوط می‌شود و فرصت و تهدید معمولاً محیطی است. در اینجا به معرفی آنالیز SWOT پرداخته شده است و نحوه اجرای آن شرح داده نشده است.

شناسایی عوامل داخلی و خارجی

ابتدا عوامل داخلی و عوامل خارجی شناسایی میشود. پس از مشخص شدن تمامی نقاط ضعف و قوت و تهدیدها و فرصت‌ها, ماتریس ارزیابی عوامل داخلی (IFE) ماتریس ارزیابی عوامل خارجی (EFE) تشکیل میشود. نقاط ضعف و قوت داخلی در ماتریس IFE و فرصت‌ها و تهدیدات خارجی در ماتریس EFE تجزیه و تحلیل میشوند. پس از مشخص شده و نمره دهی عوامل درونی و بیرونی, این عوامل در جدول ماتریس استراتژی‌ها قرار میگیرند. سپس استراتژی‌های اتخاذ شده با استفاده از ماتریس QSPM نمره دهی شده و اولویت اجرای هر کدام مشخص میشود. با استفاده از ادبیات پژوهش و مصاحبه‌های تخصصی مهمترین شاخص‌های هر یک از معیار‌های فوق شناسایی می‌شوند و سپس در قالب نقاط ضعف و قوت دسته بندی خواهند شد. به روش مشابه با استفاده از ادبیات پژوهش و مصاحبه‌های تخصصی مهمترین شاخص‌های هر یک از عوامل خارجی شناسایی شده و سپس در قالب فرصت‌ها و تهدیدها دسته بندی خواهند شد.

تعیین اوزان عوامل داخلی و خارجی

پس از شناسایی عوامل داخلی و خارجی و دسته بندی آنها در قالب نقاط قوت و ضعف و فرصت‌ها و تهدید‌ها, باید میزان اهمیت هر یک از آنها مشخص شود. با استفاده از مدل فرآیند تحلیل سلسله مراتبی وزن هر یک از شاخص‌های عوامل داخلی و خارجی مشخص میشود. بنابراین خروجی تکنیک AHP میتواند میزان اهمیت هر شاخص تصمیم گیری استراتژیک را نشان دهد.

ایجاد ماتریس ارزیابی عوامل داخلی و خارجی

برای تهیه ماتریس ارزیابی عوامل داخلی (IFE) ابتدا نقاط قوت و سپس نقاط ضعف را لیست کرده و به هر عامل یک ضریب وزنی بین صفر (بی اهمیت) تا یک (بسیار مهم) اختصاص میدهیم. در اینصورت جمع ضرایب وزنی اختصاص داده شده باید مساوی یک باشد. این وزن با استفاده از تکنیک AHP محاسبه شود. به هر یک از این عامل‌ها نمره ۱ تا ۴ میدهیم. نمره ۱ بیانگر ضعف اساسی, نمره ۲ ضعف کم, نمره ۳ بیانگر قوت و نمره ۴ نشان دهنده قوت بسیار بالای عامل است. برای تعیین نمره نهایی هر عامل, ضریب هر عامل را در نمره آن ضرب کنیم. مجموع نمره‌های نهایی هر عامل را محاسبه کنیم تا نمره نهایی سازمان مشخص شود. اگر میانگین آنها کمتر از ۲/۵ باشد یعنی سازمان از نظر عوامل داخلی دچار ضعف بوده و اگر نمره میانگین بیشتر از ۲/۵ باشد سازمان دارای قوت می‌باشد. برای تهیه ماتریس ارزیابی عوامل خارجی (EFE) نیز مانند قبل عمل می‌شود.

طراحی مدل تحلیلی SWOT

برای تجزیه و تحلیل هم‌زمان عوامل داخلی و خارجی از ماتریس برای تعیین موقعیت صنعت یا سازمان به کار می‌رود و برای تشکیل آن باید نمرات حاصل از ماتریس ارزیابی عوامل داخلی و ماتریس ارزیابی عوامل خارجی را در ابعاد عمودی و افقی آن قرار داد تا جایگاه صنعت یا سازمان در بازار مشخص گردد و بتوان استراتژی‌های مناسبی را برای آن مشخص کرد. این ماتریس منطبق بر ماتریس SWOT است و استراتژی‌های مناسب برای سازمان را مشخص می‌کند. روش تجزیه و تحلیل SWOT به شکل نظام یافته هر یک از عوامل قوت, ضعف, فرصت, و تهدید‌ها را که در مرحله قبل شناسایی شده‌اند مورد تحلیل قرار داده و استراتژی‌های متناسب با موقعیت را منعکس می‌سازد. در مدل SWOT پس از فهرست نمودن هر یک از عوامل چهار گانه قوت, ضعف, فرصت, تهدید که در مرحله قبل شناسایی شده و نوشتن آنها در سلول‌های مربوطه به خود بر حسب ترتیب امتیاز وزن‌دار از محل تلاقی هر یک از آنها استراتژی‌های مورد نظر حاصل میگردد. بنابراین همواره این ماتریس منجر به چهار دسته استراتژی WO, WT, ST, SO و SO می‌شود.

استراتژی‌های SO: در اجرای استراتژی‌های ‌SO می‌توان با استفاده از نقاط قوت داخلی از فرصت‌های خارجی به نحو حداکثری, بهره‌برداری کرد. هر سازمانی علاقه‌مند است که همیشه در این موقعیت قرار داشته باشد تا بتواند با بهره‌گیری از نقاط قوت داخلی از فرصت‌ها و رویدادهای خارجی حداکثر استفاده را ببرد.

استراتژی‌های WO: هدف از استراتژی‌های WO این است که مزیت‌هایی که در فرصت‌ها نهفته است در جهت جبران نقاط ضعف استفاده شود.

استراتژی‌های WT: هدف در اجرای استراتژی‌های WT کم کردن نقاط قوت و ضعف داخلی و پرهیز از تهدیدات ناشی از محیط خارجی است. در چنین موقعیتی وضعیت نامناسب بوده و در وضع مخاطره آمیز قرار خواهیم گرفت و باید سعی کنیم با انحلال, واگذاری, کاهش عملیات, ادغام و سایر روشها از چنین وضغیتی پرهیز نماییم.

استراتژی‌های ST: در این نوع استراتژی تلاش میگردد تا با استفاده از نقاط قوت داخلی برای جلوگیری از تأثیر منفی تهدیدات خارجی, ساز و کارهایی در پیش گرفته شود و یا تهدیدات را از بین برد.

به این ترتیب با استفاده از ماتریس SWOT فهرستی از استراتژی‌های مختلف در چهار گروه متفاوت بدست می‌آید. با استفاده از ماتریس QSPM می‌توان این تحلیل را پایان داد.

علاوه بر ماتریس سوات و تحلیل QSPM می‌توان از رویکردهایی مانند AHPTOPSIS نیز استفاده کرد.

تحلیل SWOT به زبان ساده

با چشمان باز اگر بخواهیم قدم برداریم, حتماً باید نگاهی بیندازیم اول به خودمان و وضعیتی که در آن هستیم (ضعفها و قدرت‌هایمان) و سپس فرصت‌ها و تهدیداتی را که روبرویمان است, بررسی کنیم و این یعنی تحلیل SWOT مخفف کلمات Strengths: نقاط قوت, Weaknesses: نقاط ضعف, Opportunities: فرصت‌ها, Threats: تهدیدها, است. این روش برای اولین بار توسط این افراد: Kenneth Andrews, Learned, Roland Christensen, William D.Book مطرح شد. تحلیل SWOT قبل از ورود به هر بازار و به طور کلی هر زمانی که می‌خواهیم بازخورد فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتمان را افزایش دهیم بسیار ضروری است. در این روش, همه المان‌های داخلی و خارجی شرکت بررسی می‌شود و با کشف نقاط ضعف, قوت, فرصت‌ها و تهدیدها, شرکت شما آمادگی بیشتری در برابر پیش آمدهای آتی بازار خواهد داشت. موارد اصلی کاربرد تحلیل SWOT این موارد سه گانه زیر است:

– در ابتدای طراحی کمپین‌های بازاریابی

– اتخاذ سیاست‌های کاری متفاوت در کسب و کارتان

– کشف موقعیت‌های مناسب برای اعمال تغییرات در شرکت

آندرو چارلز, مدیر عامل شرکت Money Crashers در این باره استفاده از تحلیل SWOT میگوید: اشتباه اکثر مدیران این است که روند چنین تحلیلی را نادیده میگیرند و به یک حساب سر انگشتی و ذهنی راضی می‌شوند. اما هر کسب و کاری نیازمند دقیقترین نوع تحلیل SWOT است.

نیز شاون والش, مدیر و مالک شرکت Paradigm Computer Consulting اعتقاد دارد تحلیل SWOT باید به صورت تیمی صورت گیرد او در این باره گفته است: بهتر است که علاوه بر رئیس شرکت و مدیران بازاریابی, دیگر کارمندان شرکت نیز درگیر فرآیند تحلیل SWOT باشند و آنها نیز در شناسایی فرصت‌ها, تهدیدها و نقاط قوت و ضعف شرکت, سهمی داشته باشند. به نوعی تحلیل SWOT کسب و کارتان را به صورت تیمی انجام بدهید.

معمولاً تهدیدهای خارجی و نقاط ضعف داخلی شرکت را به روی هم قرار نمیدهیم, هر چند ممکن است گاهی نیاز باشد تا آنها را کنار هم داشته باشیم تا مثلاً بتوانیم از تمام خطرات جدی شرکت, یک جا آگاه شویم و بتوانیم برای آن راهکار بیندیشیم (این موضوع در مورد نقاط قوت و فرصت‌های شرکت نیز صادق است) وقتی که از همه ریسک‌های کسب و کارتان مطلع شدید, میتوانید تصمیم بگیرید که آیا: نقاط ضعف داخلی کسب و کارم را برطرف کنم؟ یا فعلاً قید آن بخش از بازار را که تهدیداتی برایم دارد بزنم و بگذارم برای وقتی دیگر که آمادگی مقابله با آن را دارم.

عوامل درونی

دو حرف اول S و W که بیانگر نقاط قوت و ضعف هستند, هر دو از عوامل درونی مربوط به کسب و کارتان هستند. عوامل درونی مانند موارد زیر که شما باید ببینید که در هر کدام از آنها چه نقاط ضعف و قوتی دارید:

مسایل مالی: مانند بودجه, منبع درآمد, بدهی و …

ارتباطات بازاریابی: ویزیتورهای با تجربه, سیستم توزیع کالای قوی, خوش نامی و …

منابع فیزیکی: مانند موقعیت مکانی شرکت‌تان (همان آدرس دفتر!), امکانات و تجهیزات شرکت‌تان و …

منابع انسانی: کارکنانتان, طرفداران برندتان( و البته متنفران از برندتان!) و …

مسایل حقوقی: ثبت اختراع, حق مالکیت معنوی (که در ایران عملاً کاربردی ندارد!), ثبت برند و سایر مسایل حقوقی و …

ممکن است نقاط قوت یا ضعفی خارج از دسته‌بندی فوق داشته باشید. این دسته‌بندی صرفاً یک نوع راهنما برای بهتر پیدا کردن نقاط قوت و ضعف‌تان است.

عوامل بیرونی

این عوامل, یا به صورت مستقیم یا به صورت غیر مستقیم بر کسب و کار شما تأثیر خواهند گذاشت. حالا ممکن است از دل آن فرصت‌هایی بیرون بیاید, یا از بخت بد, تهدیدهاییی را به کسب و کارتان تحمیل کند:

وضعیت بازار: مانند محصولات جدید, تکنولوژی جدید یا مثلاً تغییر نیازهای مشتری

وضعیت اقتصادی: وضع اقتصادی شهر, کشور یا جهان

بودجه رسانی: مثلاً وام‌های مختلف یا تخفیف‌های مالیاتی و …

ارتباطات: فرصت‌ها و تهدیداتی که در ارتباطات‌تان (مثلاً با تأمین کنندگان, سهام داران, شرکای تجاری و …) پیش می‌آید.

وضعیت سیاسی: قوانین جدید مجلس, طرح‌های ریاضت اقتصادی, طرح‌های حمایت از تولید داخلی و …

تقویم: ماه رمضان, زمستان سرد, عید نوروز, گرمای تابستان, ایام امتحانات و …

زمانی که نقاط قوت و ضعف و فرصت‌ها و تهدیدها را شناسایی کردید چنان که پیش از این گفته شد میتوانید از ماتریس SWOT برای طراحی یک استراتژی مناسب برای فعالیت‌هایتان کمک بگیرید.

فروش ورقه های مگنت

مواد اولیه تولید مگنت تبلیغاتی
021-77681400 –09124777387

از این پس شرکت ایرانیان مگنت جهت جلب رضایت هرچه بیشتر همکاران چاپ و تبلیغات اقدام به فروش مواد اولیه تولید مگنت های تبلیغاتی می کند.

جهت دریافت توضیحات کامل در خصوص سایز ورقه های مگنتی و نحوه سفارش با تلفن های تماس شرکت در تماس باشید و یا از طریق ثبت نام درسایت www.tfiranian.com سفارش خود را با تخفیف ویژه ارسال کنید. لازم به ذکر است که هیچ محدودیت تعدادی جهت سفارش وجود ندارد.

There are no products