تبلیغ ریشه در زندگی اجتماعی انسانها دارد, عملی است که در آن فروشنده یا تولید کننده ای با انجام امری سعی میکند که خریدار بالقوه را از تولید این محصول آگاه کند. این عمل با روشهای گوناگونی انجام میشود.

آگاهی به مطلبی گفته میشود که از جانب فرد یا دستگاهی برای آگاه کردن عموم مردم تهیه و به روشی مناسب منتشر میگردد. آگاهیها میتوانند چاپی و یا غیر چاپی باشند.

البرت لاسکر را عنوان پدر تبلیغات نوین معرفی می‌کنند لاسکر در دهه ۱۹۲۰ تبلیغات را اینگونه تعریف می‌کند (تبلیغات عبارت از فروشنده در پشت دستگاه چاپ) آنچه مابه عنوان تبلیغات نو و جدید می‌شناسیم ریشه در اواخر قرن نوزدهم و اوائل قرن بیستم در کشور ایالات متحده دارد زمان ظهور آژانسهای تبلیغاتی به صورت سازمان یافته و به وجود آمدن مجلات و کتابهای تبلیغاتی در سال ۱۹۳۰ مجله عصر تبلیغات گشایش یافت این مجله به صورت رنگی چاپ می‌شد.

در تمامی این سالها تبلیغات مدرن به صورت چشم گیر و قابل توجهی تکامل یافته است و حالا به شکل بسیار پیچیده ارتباط جمعی تبدیل شد به معنای واقعی کلمه صدها روش تبلیغاتی وجود دارد که میتوانیم تبلیغات برند خود را به مشتریان برسانیم.

نمونه های مختلف تبلیغاتشامل آیتمهای زیر میشود:

تبلیغات آنلاین و دیجیتالی, تبلیغات از طریق موبایل, تبلیغات چریکی یا تبلیغات محیطی, تبلیغات چاپی که خود دارای زمینه های مختلف است, تبلیغات تراکتی, تبلیغات کاتالوگی, تبلیغات روزنامه ای, تبلیغات مجله ای, تبلیغات سیستمی, تبلیغات مگنتی, و انواع دیگر تبلیغ چاپی دیگر شامل همین یک آیتم تبلیغات چاپی میشود.

تبلیغات صوتی و تصویری که در واقغ از مجموعه تبلیغات تیزری میشود در رادیو و تلویزیون, تبلیغات از طریق اشخاص یک شخص معروف که از محصول و برندها صحبت کند و تبلیغ برندها از زبان آن شخص باشد و خود این تبلیغ باعث میشود. تبلیغات رودررو شروع شود و همه در مورد این شخص و نظردهی صحبت کنند و تبلیغات خدمات عمومی ماننید اتوبوس و تاکسی و مترومیشود.

تبلیغات در ایران به سه دسته:

تبلیغات آگهی دهنده, تبلیغات ترغیب کننده, تبلیغات یادآوری کننده

یکی از مزیتهای مگنت تبلیغاتی این است که هر سه مزیتی که در بالا ذکر شده است را دارامیباشد.

به این صورت که محصولات و برند شما از طریق این روش نوین میتواند ترویج پیدا کندو به مشتریان معرفی شود.

یکی از روشهای ترغیب مشتریان نمایش تبلیغ مورد نظر به مشتری به صورت مداوم است, پس مگنت تبلیغاتی در این مورد هم میتواند کمک بسزایی به شما کند تا مشتریان ترغیب به محصولی شوند که به نظرشان مفیدتر است.

در مدل یادآوری کننده که محصول و برند باید به مشتری یاد آوری شود نیز بسیار مفید است زیرا تبلیغ شما در جایی از منزل مشتری نصب شده است که او هر روز حداقل ۳ بار به آنجا مراجعه میکند, آشپزخانه جایی است که مراجعه به آن باعث یادآوری محصول و برند شما به مشتری میشود و البته فقط آشپزخانه نیست , هر جایی که مشتری برای نصب آن راحتتر است و مطمینا جاییست که به آن مراجعه خواهد شد.

تبلیغات محیطی را می توان در بزرگراه ها، نزدیک فروشگاه ها و هر جا که قانون اجازه دهد نصب کرد و به این ترتیب افراد بیشتری مشاهده کنند. تبلیغات محیطی دسترسی بیشتری برای مخاطبان ایجاد می کنند چون خاموش نمی شوند و یا از بین نمی روند بلکه به دفعات در معرض دید قرار می گیرند. تبلیغات محیطی به خاطر تأثیری که دارند (ساده بودن پیام)، می‌توانند آگاهی زیادی در بین مخاطبان ایجاد کنند. تبلیغات مگنتی شیوه جدیدی از تبلیغات محیطی میباشد که همان بیلبورد مورد نظر در منزل مشتریان نصب میشود و هم در دید و ذهن مشتری ماندگار میشود و هم میهمانانی که به منزل مشتریمراجعه میکنند.

تمامی این تبلیغات که در بالا ذکر کردیم برای جذب مشتری و شناساندن محصول و برندمان به مخاطبین است, زمانی که محصول و برندمان شناخته شد باید برای نگهداشتن مشتریان به شرکت یا مغازه راهکارهایی ایجاد کنیم تا مشتری کماکان به ما وفادار باشد.

در اولین مرحله که از دیگر مراحل بسیار مهمتر است کیفیت محصول و خدماتی است که ارایه میکنیم.

تمامی تبلیغاتی که ذکر شد تبلیغاتی هستند که مدت زمان محدود و خیلی کمی در دید و ذهن مشتریان میماند, صحبت ما با شما در باره محصولی است که بین تمامی انواع تبلیغاتی که وجود دارد جایگاه ویژه ای دارد و آن اینکه این نوع تبلیغ علاوه بر اینکه همیشه(حداقل ۵ سال و حداکثر ۱۰ سال) در دید مشتری باقی میماندو یکی از ساده ترین دلایلی که دور انداخته نمیشود این است که برای مشتری هم استفاده دارد, پس مشتریان هم تمایل برای نگهداری آن دارند.

این نوع تبلیغات باعث میشود که علاوه بر اینکه مشتریانتان حفظ شوند هر روز محصول یا خدماتتان در نظر مشتریانتان باشد, این نوع تبلیغ چیزی نیست جز مگنت تبلیغاتی یا همان مگنت رویخچالی .

به طور خلاصه این طور میتوان گفت که مگنت تبلیغاتی یا تبلیغات مگنتی همان تابلو یا بیلبوردهای شماهستند که به اندازه‌های کوچکتری در آمده‌اند که نصب آنها بسیار راحت و بدون زحمت است, همچنین ماندگاری بسیار بالا نسبت به تبلیغات دیگر دارد و کم هزینه هستند.

مگنتهای تبلیغاتی مدلهای مختلفی دارند. به عنوان مثال کارت ویزیت مگنتی یا کارت اشتراک مگنتی, این محصول دقیقا حکم همان تبلیغات محیطی را دارد که در خیابانها و کوچه‌ها روی درب خانه‌ها به جای چسب و تراکت استفاده میشود. فرق بین تراکت و این محصول در این نست که هم نصب آن راحت تر است و هم قدرت تیشتری در جذب مشتریان دارد.

مگنت تبلیغاتی وایت بردی شامل تبلیغ اسم برند و عکس محصولات, مشخصات شما (شماره تلفن, آدرس ایمیل و …) نوع خدماتی که ارایه میدهیدو … میباشد که بر روی این محصول چاپ میشود و قسمتی از فضای محصول برای کاربرد مخاطبین در نظر گرفته میشود که به عنوان وایت بردی کوچک است. کاربردی که این محصول دارد میتواند شما را برای مدت زیادی در نظر مشتری نگاه دارد (مشتری یادداشتهای روزانه و یادآوریها را روی آن مینویسد در نتیجه برد و محصول شما همیشه جلوی چشم مشتری است) که تمامی یادداشتها به راحتی پاک میشود و وایت برد مگنتی دوباره قابل استفاده میشود. این نوع مگنت از استقبال خیلی بالایی برخوردار است, وایت برد مگنتی مذکور در سایزهای مختلف و در مدلهای متفاوت و همگام با سلیقه شما تولید و چاپ میشود.

قاب عکس مگنتی که خود شامل چندین مدل میشود که به صورت مگنت دو تکه قاب عکس مگنتی + وایت برد مگنتی, کارت ویزیت یا کارت اشتراک مگنتی + قاب عکس مگنتی, تقویم مگنتی + قاب عکس مگنتی و همچنین به صورت سه تکه قاب عکس مگنتی + کارت اشتراک مگنتی + وایت برد مگنتی و دیگر حالات مطابق با سلیقه شما تولید و چاپ میشود.

همچنین در انواع دیگر برنامه درسی مگنتی, برنامه روزانه دارویی مگنتی, مگنتهای مناسب برای نصب بر روی بدنه خودروها, مگنتهایی با قطر ضخیم و حجیم که به صورت برجسته باشند و … چاپ و تولید میشود.

۱. تعریف کوتاهی از وایت برد مگنتی

این محصول به صورت وایت برد با آرم و لوگو و قالب اختصاصی شما مشتری عزیز طراحی و تولید میگردد, از خصوصیات این محصول میتوان به:

ـ ماندگاری بیش از ۳ سال

ـ نصب در بهترین جای منزل

ـ نصب راحت (به دلیل آهنربایی بودن محصول)

ـ استقبال بالا جهت نگهداری (به دلیل کاربردی بودن محصول)

این روش تبلیغات یکی از ارزان ترین و ساده ترین نوع تبلیغات برای هر کسب و کاری است. این روش تبلیغاتی یکی از روش های تبلیغات غیر مستقیم, که با استفاده از این روش شما می توانید با کمترین هزینه اطلاعاتی در خصوص خدمات و محصولات خود به مخاطبان انتقال دهید.

از وایت برد این محصول جهت نوشتن لیست خرید, یادداشتهای روزانه, قرارهای ملاقات, ساعات مصرف دارو میتنوان استفاده نمود.

در صورت تمایل محصول فوق با ماژیک وایت برد مخصوص ارایه میگردد که قیمت ماژیک و بسته بندی جداگانه محاسبه میگردد.

۲. تعریف کوتاهی از کارت ویزیت مگنتی

در این محصول شما میتوانید مشخصات خود و مشخصات محصولتان را معرفی نمایید و به عنوان کارت ویزیت خود در اختیار مشتریانتان قرار دهید.

۳. تعریف کوتاهی از کارت اشتراک مگنتی

این محصول را شما علاوه بر اینکه مانند کارت ویزیت محصولات خود را معرفی مینمایید جهت سرویس دادنهای بعدی به مشتریانتان که مشترک شما هستند فضایی لحاظ گردیده که شماره اشتراکشان را با ماژیک یادداشت نمایند که پاک نشود و ۳ تا ۵ سال شماره اشتراکشان را گم و فراموش نکنند.

۴. تعریف کوتاهی از تقویم مگنتی

این محصول به صورت تقویم آهنربایی میباشد که در ۲ مدل تولید میگردد.

الف . تمام مگنت: که علاوه بر تقویم میتوانید فضای وایت برد هم در اختیار مشتریان قرار دهید یا به طور کامل از فضای مگنت جهت تقویم استفاده نمایید.

ب . تقویم کاغذی: که این صفحات تقویم بر روی مگنت مونتاژ میگردد.

۵. تعریف کوتاهی از قاب عکس

این محصول به صورت قاب عکس با آرم و لوگو و قالب اختصاصی شما مشتری عزیز طراحی و تولید میگردد.

به مخاطبین شما این امکان را میدهد که عکس عزیزانشان را با قالب عکسی که شما در اختیارشان گذاشته اید, که مشخصات شما روی آن میباشد را به راحتی بر روی درب یخچال منزلشان نگهداری کنند.

در این محصول, قاب عکس در هر سایز و اندازه با اشکال گوناگون تولید میگردد که شما میتوانید علاوه بر قاب عکس از قسمت داخلی آن به عنوان وایت برد هم استفاده نمایید.

۶. تعریف کوتاهی از مگنت ترکیبی

مگنت ترکیبی همانطور که از اسمش پیداست از تلفیق چند نوع محصول میباشد, برای مثال تقویم و وایت برد مگنتی.

شما میتوانید با انتخاب این محصول قاب عکس, وایت برد, منو یا عکس محصولات, دفترچه یادداشت یا حتی تقویم و یا برنامه درسی را در اختیار مشتریانتان قرار دهید.

۷. تعریف کوتاهی از مگنت مذهبی

مگنت مذهبی مناسبترین یادبود در اعیاد و مناسبتهای دینی و مذهبی

تابلوهای مذهبی با طرح دلخواه شما بر روی ورقه های مگنتی با نصب راحت و ماندگاری بالا تولید میگردد.

۸. تعریف کوتاهی از مگنت روی درب خودرو

مگنت روی بدنه خودرو روش مناسبی است تا خودروهای شرکت از دیگر خودروها متمایز شوند.

از مزیتهایی که این نوع روش نسبت به روشهایی مانند برچسب و رنگ دارد میتوان نصب و جدا سازی بسیار راحت این محصول نسبت به انواع دیگر نام برد.

مگنت مخصوص روی بدنه خودرو طوری طراحی و تولید شده است که در مقابل فشار باد در سرعتهای بالا از روی بدنه خودرو جدا نشود.

۹. تعریف کوتاهی از برنامه درسی مگنتی

برنامه درسی مگنتی، برنامه درسی تبلیغاتی شما است که با طرح و سایز دلخواه شما تولید می شود و روی تمام سطوح فلزی از جمله روی یخچال و کابینت ها و … قابل نصب است. این محصول به دلیل کاربردی بودن برای هر صنفی که به نوعی با کودکان و نوجوانان مرتبط است نظیر مراکز آموزشی، مشاوره ای، فروشگاه های محصولات کودک و نوجوان و…. تبلیغات مناسبی است.

۱۰. تعریف کوتاهی از ماژیک مگنتی

ماژیک قلمی که به دو صورت آهنربادار و بدون آهنربا موجود میباشد.

مدل آهنربایی آن اختصاصا برای وایت بردهای مگنتی طراحی و تولید گردیده که نسبت به زمان ماندگاری آن (رمان واردات تا رسیدن به دست مصرف کننده) قیمت آن متغیر میباشد.

مدل غیر آهنربایی آن قبل از مدل آهنربادار به همراه گیره های پشت چسبدار بر روی وایت بردهای مگنتی ارایه مگردید که با آمدن ماژیکهای آهنربادار مصرف آنها به صورت چشم گیری کاهش یافت.

اندازه ماژیک مگنتی ۱۱ سانتیمتر طول و قطر ۱ سانتیمتر میباشد.

مگنتهای تبلیغاتی فقط به انواعی که در بالا ذکر کردیم ختم نمیشود و انواع آن بسیار زیاد تر است اما در اینجا نمیتوان به همه آنها اشاره کرد و در مورد آنها توضیح داد.

شرکت تیراژه فیدار ایرانیان که سابقه‌ای بیش از ۱۲ سال در تولید و چاپ انواع مگنتهای تبلیغاتی دارد تا کنون بیش از ۴۰۰۰ نوع مگنت برای شرکتهای ایرانی و خارجی چاپ کرده است که در این وبسایت فقط نمونه‌های کمی به نمایش در آمده است.

در صورت نیاز شما میتوانید از طریق همین وبسایت با مراجعه به صفحه درخواست نمونه کار تعدادی نمونه کار از ما درخواست کرده که از طریق اداره پست و یا ایمیل و یا از طریق تلگرام برایتان ارسال شود.

همچنین شما میتوانید با عضویت در کانال تلگرام شرکت تیراژه فیدار ایرانیان از دیگر نمونه کارهای ما دیدن بفرمایید و به ما افتخار میدهید که با شما ارتباط نزدیکتری داشته باشیم

برای عضویت در کانال تلگرام شرکت تیراژه فیدار ایرانیان در پایین همین صفحه بر روی آیکان تلگرام کلیک کنید.