هدایای تبلیغاتی تا چه اندازه موثر است؟

هدایای تبلیغاتی تا چه اندازه موثر است؟

امروز می خواهیم مزایای عمده ی استفاده از هدایای تبلیغاتی به عنوان تکنیک های بازاریابی را با شما در میان بگذاریم.

به این آمار توجه کنید: در یک نظر سنجی، ۵۲% افراد گفته اند که احساس آنها نسبت به شرکت هایی که از آنها هدایای تبلیغاتی دریافت کرده اند، مثبت است و نزدیک به ۵۰% از افراد نیز به استفاده روزانه خود از این هدایا اشاره کرده اند.

مشاوره انتخاب هدایای تبلیغاتی

نکته هایی سودمند برای خرید هدایای تبلیغاتی

نکاتی که در ادامه عنوان میشود نتایجی است از یک تحقیق که در ۱۲ شهر بزرگ دنیا بدست آمده است. نتایج آن نیز در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. این تحقیق ۳ بخش داشت . بخش اول معروف ترین هدایای تبلیغاتی بود که به بیشترین هدایایی که افراد گرفته بودند اختصاص داشت. دومین بخش نظرات دریافت کننده ها درباره آگهی دهنده ها و قسمت سوم به بهترین رسانه های تبلیغی میپرداخت.

نتایج بدست آمده در بین کشورهای مختلف و گروهای سنی و جنسی مختلف متفاوت بود ولی در حدود نیمی از افراد تایید کرده بودند که در ۱۲ ماه گذشته لوازم نوشتاری مثل خودکار و مداد و …دریافت کرده بودند. زنان بیشتر از مردان خودکار و مداد تبلیغی داشتند و آن را نزد خود نگهداری کرده بودند. افراد مسن تر علاقه بیشتری به دریافت این نوع هدایا داشتند و افراد با درآمد خیلی بالا کمتر به دریافت این نوشت افزار تمایل نشان دادند. در مورد پوشیدنی ها وضعیت فرق میکرد و همه افراد در هر سطح مالی به داشتن تی شرت علاقه نشان داده بودند. برخلاف نوشت افزار افراد جوان تر تمایل بیشتر و زنان در این مورد تمایل کمتری نشان دادند.
در مورد کیف های تبلیغاتی زنان ۲ برابر مردان علاقه داشتند و با پایین تر آمدن درآمد تمایل به داشتن این کیف های تبلیغاتی بیشتر میشد. افراد در سنین بالاتر نیز تمایل بیشتری نسبت به جوان ترها نشان دادند. تقویم ها، در این مورد زنان و مردان یک اندازه تمایل داشتند . همه گروههای درآمدی نیز تمایل تقریبا یکسان داشتند. گروههای سنی بالاتر تمایل بیشتری به دریافت این تقویمها داشتند.
در مورد جای نوشیدنی که اغلب شامل لیوان میشد زنان بیشتر از مردان تمایل به دریافت لیوان داشتند و آن را همراه خود نیز نگه میداشتند. گروههای سنی بالاتر نیز با اختلاف بسیار کمی اعلام کردند که لیوانهای بیشتری دریافت کرده اند.

مزایای استفاده از هدایای تبلیغاتی چیست؟
مطرح شدن بیشتر برند

یکی از اهداف اغلب کسب و کارهای کوچک و بزرگ مطرح شدن نام تجاری یا برند آنهاست. چگونه می توان یک برند را علیرغم موفقیت در رقابت، در ذهن مشتریان (هم مشتریان موجود و هم مشتریان بالقوه) مطرح و ماندگار کرد؟یک روش آن خلاقیت در بازاریابی است. هدایای تبلیغاتی ابزار ساده ای هستند که می توانند موجب مطرح شدن برند یک کسب و کار کوچک شوند؛ به کمک درج کردن نام تجاری بر روی کالاهایی که مشتریان در زندگی روزانه خود از آنها استفاده کنند، شما می توانید جایگاه برند خود را در اذهان عمومی ارتقاء دهید.

کارت بیزینس ثانویه

اگرچه کارت های بیزینس همیشه به عنوان یکی از اجزای اصلی و ارزشمند در تجارت و هر کسب و کاری هستند اما کالاهای تبلیغاتی نیز راهی جالب و خلاقانه برای جلوه دادن اطلاعات تماس در معرض دید به شمار می روند. به جای اینکه هنگام برخورد با مشتریان احتمالی به آنها تنها کارت بیزینس خود را ارائه کنید، حالتی را در نظر بگیرید که علاوه برکارت بیزنس یک شیء قابل لمس تر که نام برندتان روی آن حک شده است نیز به او بدهید. به عنوان مثال اگر صاحب یک شرکت کامپیوتری هستید و کارتان تعمیر وسایل الکتریکی و کامپیوتری است، می توانید یک درایو USB به همراه بیزنس کارت خود به مشتری بدهید.

کاربری بیشتر با صرف هزینه کمتر

با بودجه های اندک، به سختی می توان روش بازاریابی را انتخاب کرد که بهترین و بیشترین توجه را به سمت کسب و کار کوچک شما جلب کند و انتخاب اینکه کدام موارد بیشترین سود را عاید شما می کند، اغلب دشوار است. هدیه های تبلیغاتی که ارزان قیمت و از دوام بیشتری برخوردار بوده و امکان درج تبلیغ بزرگتری روی آنها وجود دارد، برای سرمایه گذاری بسیار مناسب و ارزشمند هستند. این موضوع را به خاطر داشته باشید که یک اشانتیون یا هدیه کوچک خود راه بزرگی برای افزایش وفاداری مشتریان نسبت به شماست. اگر صاحب مغازه یا فروشگاه هستید بهترین روش برای تشکر کردن از خرید مشتریانتان، اهدای یک اشانتون به آنهاست.

کارت ویزیت تبلیغاتی
ملموس بودن

هنگامی که زمان بازاریابی برای محصولات یا خدماتتان می رسد چیز دیگری که باید به خاطر داشته باشید نمایش و ارائه مکرر آنها به مشتریان است. چگونه می توانید کالا و خدمات خود را بدون صرف هزینه های گزاف به طور پیوسته و مکرر در معرض دید مشتریان قرار دهید؟ راه حل ساده ای وجود دارد: باید به این فکر کنید که خریداران تمایل به داشتن چه چیزهایی در کنار خودشان هستند. به عنوان مثال اگر شما صاحب یک تفریحگاه یا استخر هستید می توانید یک وسیله ساده یادآوری قرار ملاقات در پشت کارت بیزنس خود قرار دهید. مشتریان نیز معمولا از چنین ابزاری به خاطر یادآوری کردن قرار ملاقات هایشان نگهداری و استفاده می کنند. یا اگر در فروشگاهتان انواع نوشیدنی را می فروشید، می توانید از یک دربازکن به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده کنید.

برنامه بازاریابی قدرتمند

خط مشی شما در بازاریابی چیست؟ به این مثال فکر کنید: کدام یک از این گزینه ها را برای برنامه ناهار خود انتخاب می کنید: هر هفته دو بار از یک پیتزا بخورید یا اینکه به جای آن هر هفته دو غذای مختلف میل کنید؟ احتمالا اغلب شما گزینه ای را انتخاب می کنید که تنوع بیشتری دارد. همین اصل می تواند در مورد بازاریابی برای یک کسب و کار کوچک نیز به کار رود. اگرچه داشتن یک اسلوب معین برای بازاریابی مهم است اما توانایی در استفاده از ابزار متنوع برای آوازه دادن به کسب و کار نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی