طراحی آنلاین و رایگان لوگو

در این پست به معرفی برترین سایت های طراحی آنلاین لوگو خواهیم پرداخت و معایب و ویژگی های هر یک را بررسی خواهیم کرد تا خود شما بتوانید لوگو، آرم و نشان صنف کاری و شرکت خود را به راحتی طراحی کنید.

کلاً چند روش برای طراحی لوگو وجود دارد؟

طراحی لوگو معمولاً در سه روش انجام می شود. ۱- نوعی از طراحی که توسط نرم افزارهای تخصصی و پردازش ایده قبلی انجام می شوند(مناسب برای برندها و کسب و کارهای بزرگ) ۲- طراحی توسط نرم افزارهای تحت ویندوز که سورس های رایگان و اشکال طراحی لوگو را برای شما آماده می کنند و شما به راحتی با قابلیت کشیدن و رها کردن عناصر می توانید لوگوی خود را طراحی کنید. ۳- طراحی آنلاین، در این روش مانند روش دوم می توانید لوگوی خود را طراحی کنید، با این تفاوت که اولاً در سطح وب و بدون نیاز به نصب برنامه ای روی سیستم خود این کار را انجام می دهید، دوماً از انتخاب های بیشتری می توانید بهرهمند باشید.

ویژگی های طراحی لوگو آنلاین:

طراحی لوگو از طریق ابزار ها و طرح های رایگان موجود در سطح وب معمولاً مزیت ها و مشکلاتی دارد. مزیت آن سهولت طراحی، رایگان بودن، عدم نیاز به تخصص در زمینه نرم افزارهای گرافیکی است. از معایب این روش می توان گفت که لوگو های طراحی شده توسط این روش مناسب کسب و کارهای بزرگ و برند ها نیست زیرا این نوع لوگو ها باید خیلی مفهومی و خاص باشند. اما طراحی لوگو توسط این روش برای کسب و کارهای کوچک، صاحبان سایت های تازه تاسیس و مغازه ها و… می تواند مفید باشد. این افراد می توانند بنابر نیاز خود از پیشنهاد های ارائه شده برای طراحی یکی را انتخاب کنند و در گیر پیچیدگی های طراحی گرافیک نشوند.

چه طور لوگو آنلاین طراحی کنیم؟

در اینجا ما برخی از برترین سایت های طراحی آنلاین و رایگان لوگو را همراه با ویژگی های هریک معرفی می کنیم. شما متناسب با نیاز خود می توانید خدمات هر یک از این سایت ها را انتخاب کنید و یا برای طراحی خود از چند سایت کمک بگیرید.

 * برای ورود به سایت ها روی لوگوی آنها کلیک کنید.
makelogoonlinefree امتیاز:  ۲/۱۰

در این سایت شما با ورود به صفحه اصلی و کلیک بر روی دکمهStart now !   وارد پروسه طراحی می شوید. در صفحه بعد از شما اطلاعاتی را در یک فرم سه سطری درخواست می کند. در قسمت Company name  نام شرکت، برند یا فروشگاه خود را وارد کنید.در فیلد بعدی Slogan شعار یا امضاء کسب و کار شما باید قرار گیرد. در بخش Logo category  از شما خواسته می شود تا دسته بندی شغل خود را وارد کنید، برای مثال گزینه پیش فرض آن مشاوره و بازاریابی قرار دارد. سپس دکمه Show my designs را که کلیک کنید یک صفحه از نمادهای آماده همراه شعار و نام برند شما پیشنهاد می شود که شما می توانید بنابر سلیقه خود انتخاب داشته باشید. از ویژگی های این سایت عدم نیاز به ثبت نام و وجود نمادهای بسیار زیاد برای انتخاب است.

از نمونه لوگوهای طراحی شده توسط این سایت:

makelogoonlinefree samples
logo garden امتیاز: ۳/۱۰

در این سایت که طبق آمار تا تاریخ انتشار این پست ۱۹۴۳۲۲۶ کسب و کار لوگوی خود را توسط این سایت طراحی کرده اند.

پس از ورود به صفحه اصلی روی دکمه Start now  کیلک کنید. پس از ورود به صفحه بعد از شما دسته بندی شغل شما خواسته می شود که می توانید از جدول انتخاب کنید.

پس از این مرحله متناسب با دسته بندی شما اشیا و نمادهای مرتبط به شما نمایش داده می شود که پس از انتخاب شی مورد نظر می توانید در صفحه بعدی به ویرایش سایز، رنگ، نوشته ها و.. بپردازید. در پایان گزینه Save now را کلیک کنید در این مرحله از شما درخواست می شود که عضو سایت شوید. ایمیل و یک رمز عبور انتخاب کنید و روی لینکی که برای ایمیل شما ارسال می شود کلیک کنید. حالا می توانید لوگوی خود را دانلود کنید.

ویژگی های این سایت: ۱- امکان ویرایش رنگ ها ۲- امکان ویرایش سایز نمادها ۳- امکان تغییر محل اشیاء ۴- لیست دسته بندی شده دقیق از نمونه لوگوها برای الهام گیری در طراحی .

برخی از لوگو های طراحی شده توسط این سایت:

logo garden sample
logo maker امتیاز: ۵/۱۰

پس از ورود به صفحه اصلی روی دکمه Start your logo  کلیک کنید. سپس بعد از باز شدن یک پنجره جدید می توانید دسته بندی شغل و اشیاء مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در صفحه بعد می توانید مانند سایت قبل به ویرایش لوگوی خود بپردازید. پس از اتمام طراحی برای دانلود لوگو باید عضو سایت شوید.

ویژگی های این سایت: ۱- امکان اضافه کردن چندین متن ۲- امکان انتخاب فونت متن ۳- امکان انتخاب رنگ و سایز اشیاء

از لوگو های طراحی شده این سایت:

logo maker sample

* از این پس مراحل تقریباً شبیه مراحل قبلی است لذا فقط در صورتی که تفاوتی وجود داشت آن را ذکر می کنیم.
logotype maker امتیاز: ۶/۱۰

در این سایت شما می توانید از نمادهای سه بعدی و زیبای بیشتری جهت طراحی استفاده کنید.

ویژگی ها: ۱- امکان ویرایش اندازه اشیاء ۲- تصاویر و اشیاء متنوع با گرافیک بالا ۳- امکان ویرایش پس زمینه.
onlinelogomakerامتیاز: ۲/۱۰

در این سایت پس از ثبت نام می توانید مانند سایت های قبل به طراحی لوگو خود بپردازید.
logo maker امتیاز : ۸/۱۰

در این سایت هیچ نیازی به ثبت نام و انتخاب دسته بندی و … نمی باشد. مستقیماً پس از لود سایت می توانید به طراحی بپردازید و متن و اشیاء را ویرایش و انتخاب کنید و پس از اتمام بدون نیاز به هیچ ثبت نامی لوگوی خود را ذخیره و حتی در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید.

از ویژگی های این سایت: ۱- رابطه کاربری خوب ۲- عدم نیاز به ثبت نام ۳- امکان ویریش رنگ،سایز،فونت ۴- جست و جو در میان اشیاء ۵- عدم نیاز به ثبت نام.
graphicsprings امتیاز: ۹/۱۰

در این سایت شما بدون نیاز به ثبت نام می توانید از هزاران شی و طراحی متفاوت انتخاب داشته باشید و طرح خود را ویرایش کنید. این سایت به خوبی از فونت های فارسی پشتیبانی می کند.

ویژگی های این سایت: ۱- رابطه کاربری خوب ۲- اشیاء زیبا و بسیار با گرافیک ۳- پشتیبانی از عالی از زبان فارسی ۴- امکان اضافه کردن عکس های شما در طراحی
logo designامتیاز: ۷/۱۰

در این سایت پس از انتخاب نام لوگوی شما می توانید از اشیاء و نمونه های انتخاب شده طرح مورد نظر خود را انتخاب و رنگبندی آن را نیز مشخص کنید.

ویژگی های این سایت: ۱- پشتیبانی از زبان و فونت فارسی ۲- ویرایش اشیاء ۳- عدم نیاز به ثبت نام ۴- ارائه لوگو شما روی یک نمونه کارت ویزیت! ۵- طرح ها و اشیا پیچیده و مفهومی تر

امیدواریم با کمک این سایت ها بتوانید به راحتی و بدون داشتن تخصص لوگوی خود را به رایگان طراحی کنید.اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی