سال ۹۵ و صنعت مگنت های تبلیغاتی

در نظر داریم از این پس شما مشتریان و بازدیدکنندگان عزیز را بیش از گذشته با فرآیندها و فعالیت های درون سازمان شرکت تیراژه فیدار ایرانیان آشنا سازیم. بدین منظور واحد روابط عممومی با انجام مصاحبه با مدیران این سازمان تلاش خواهد کرد ضمن معرفی آنان از مسئولیت ها و نگرش هایشان با شما سخن گوید.

این بار قصد داریم تا به سراغ مدیریت شرکت برویم و به مناسبت سال جدید و سالی که گذشت از فراز و فرود های تولید مگنت تبلیغاتی باخبر شویم. با ما همراه باشید.

 • جناب آقای دانش لطفاً مگنت های تبلیغاتی را از دید خودتان تعریف کنید؟

مهم ترین عنصر تعریف مگنت های تبلیغاتی کاربردی بودن آن است. تمایلی ندارم که مگنت های تبلیغاتی را در زمره تبلیغات چاپی قرار دهم زیرا معتقدم گرچه روش تولید آن ها هر دو چاپ است اما تفاوت های عمده ای دارند که ماهیت مگنت های تبلیغاتی را عوض می کند. “مگنت های تبلیغاتی تابلو و بیلبورد تبلیغاتی است که ضمن کاربردی بودن عمر مفیدی دارند” و دقیقاً به همین دلیل مورد استقبال قرار می گیرند. منظور من از استقبال فقظ مشتریان این محصول نیستند بلکه افرادی که این تبلیغات را دریافت می کنند هم بسیار به نگهداری آن راغب هستند.

 • چرا فکر می کنید تبلیغات چاپی مانند تراکت ها و بروشور ها و… مانند مگنت های تبلیغاتی مورد استقابل قرار نمی گیرند؟

ما عنصر آزار دهنده اجباری بودن تبلیغات را حذف کردیم و به دنبال این ایده بودیم که خود مشتری ها به دنبال دریافت تبلیغات باشند یا حداقل احساس خوبی از دریافت این تبلیغات داشته باشند. اکثر تبلیغات چاپی به مخاطب اجبار می شوند و اغلب هیچ کاربردی جز تبلیغات ندارند. اما این فقظ بخش از ماجرا است. نگته دیگر اینکه حتی اگر مگنت های تبلیغاتی را طوری طراحی کنیم که صرفاً جنبه تبلیغاتی داشته باشند باز هم نسبت به تبلیغات چاپی برتری دارند و آن هم به خاطر کیفیت بسیار بالا و عمر طولانی مدت ۵ ساله است.

 • از چه جهت مگنت های تبلیغاتی را کاربردی می دانید؟

این محصول را می توان به دلخواه مشتری طراحی کرد و کاربرد آن را با توجه به صنف وی تعیین کرد. برای مثال یک رستوران و تاکسی سرویس قطعاً به دنبال یک کارت اشتراک مناسب است تا صرفاً یک تراکت تبلیغاتی با منو و معرفی خدمات لذا مگنت تبلیغاتی هم جنبه تبلیغاتی را به وی می دهد هم محلی مناسب برای نگهداری شماره اشتراک و تابلو وی که روش ارتباطی آن می تواند گوناگون باشد. برای مثال می توان این کارت اشتراک را به صورت قاب عکس،منو،تقویم،کارت ویزیت های خاص! و یا ترکیبی از آنها تولید کرد.

 • مصاحبه را با معرفی محصولتان شروع کردیم چون ممکن بود بعضی از افراد هنوز با این نوع تبلیغات آشنا نباشند. به نظر شما دلیل این امر چیست؟

با وجود فعالیت بیش از ۱۴ سال این شرکت در زمینه مگنت های تبلیغاتی متاسفانه هنوز آنگونه که انتظار داشتیم این محصول مورد شناسایی اصناف قرار نگرفته است و دلیل آن هم به نظر من ضعف برند سازی ما است. البته باید توجه داشته باشیم که اولاً بازار هدف بسیار بزرگ است و می تواند شامل تمام اصناف باشد و دوم اینکه اصولاً فرآیند فروش به صورت مرحله ای است یعنی ما در هر بازه زمانی به دنبال برند سازی در یک صنف هستیم که در برخی از آنها بسیار موفق عمل کردیم. برای مثال تاکسی سرویس ها، رستوران ها و فست فود ها اکثراً با این محصول آشنا هستند و اگر از آن استفاده نکرده باشند حداقل آن را می شناسند.

 • با چه معیاری این ضریب نفوذ را می سنجید؟

خوب ما با کنترل و آنالیزی که در فرآفیند بازاریابی خود داریم و با گزارش هایی دریافتی از واحد بازاریابی این ضریب را محسابه می کنیم که چند درصد از مخاطبان و سرنخ های فروش اصولاً با مگنت های تبلیغاتی آشنا هستند یا نیاز به معرفی دارند.

 • معمولاً شرکت های موفق پایان هر سال یک کارنامه از سالی که پشت سر گذاشته اند را ارائه می کنند، آیا شما هم چنین سیاستی دارید؟

قطعاً ! مگر اینکه ما را جزء شرکت های موفق ندانید(باخنده).

 • پس با این وجود در یک نگاه کلی سال ۹۵ را چه طور میدانید؟

هر سازمانی در طول عمر کاری خود مراحل جدید را تجربه می کند. من مشکلات را مسئله می دانم که باید آن ها را حل کنیم و به عنوان تمرینی برای موارد جدی تر به کار ببنیدیم و موفقیت ها را نتیجه کار تیمی که باید فرهنگ آن را بیشتر در خودمان پرورش دهیم. بنابر این اصلاً نمیتوانم آن را در یک کلمه خوب یا بد توصیف کنم که فکر کنم شما به دنبال این توصیف بودید(با لبخند).

 • پس من سوالم را این طور تصحیح می کنم: مهم ترین موفقیت شما در سال ۹۵ چه بود؟

مهم ترین موفقیت ما در این سال شرکت در نمایشگاه های مرتبط چاپ و تبلیغات بود که باعث شد دید گسترده تری به بازار هدف داشته باشیم.

 • مهم ترین ضعف یا مشکل شما در سال ۹۵ چه بود؟

مهم ترین مشکل ما همان ضریب نفوذ کم مگنت های تبلیغاتی در بین مردم است. ببینید، فروش برای افرادی که اصولاً با محصول یا خدمات آشنایی نداشته باشند تلاش دوچندانی می طلبد. البته این فقظ مسئله امسال نبود بلکه سالها است با آن درگیر هستیم و تا کنون هم پیشرفت خوبی داشتیم اما همچنان باید با جدیت بیشتری این امر را پیگیری کنیم.

 • برنامه ای برای سال ۹۶ دارید؟

در سال جدید قصد داریم تا سیستم پشتیبانی مشتریان را بهبود دهیم و خدماتمان را در حوزه گسترده تری فعال کنیم. یکی از مهم ترین استراتژی های ما برای سال جدید تلاش بیشتر جهت همکاری طولانی و مجدد با مشتریان قبلی است. ضمن این که قصد داریم در بخش تبلیغات به جای فروش مستقیم بیشتر در فرهنگ سازی و معرفی مگنت های تبلیغاتی مانور دهیم.

 • بi عنوان سوال آخر، آیا خبر خوشی هم برای مشتریان و مخاطبان خود دارید؟

البته! اما اگر دنبال خبر خوش بودید باید زودتر این مصاحبه را انجام میدادید(باخنده) زیرا سفارش های پایان سال که بسته شدند امابه محض شروع سال جدید و روند سفارش گیری، تخفیف های قابل توجهی را در نظر گرفتیم.اشتراک این مطلب در شبکه‌های اجتماعی